Leola 100

16. oktoobril 2020 täitus 100 aastat korporatsioon Leola asutamisest.
Nüüd sammume üheskoos Leola uue sajandi esimest aastat.
Vivat, crescat, floreat korp! Leola in aeternum!   Sõpruskond kogu eluks.

Keda ootame liituma

Ootame Sind oma ridadesse, kui oled mees, eesti keelt kõnelev ja eestimeelne. Lisaks sellele pead olema parasjagu tudeng või kõrghariduse juba varasemalt omandanud. Sind ei tohi olla ka varem ühestki akadeemilisest organisatsioonist põhjuseta lahkunuks loetud.

Miks ma peaksin

Tõde on paraku see, et mitte iga mees ei ole "korbimaterjal". Aga et seda teada saada, on ennekõike vaja liituda ja see selgeks teha. Kui ennesõjaaegsel perioodil kuulus enamus tudengkonnast mõnda akadeemilisse organisatsiooni, siis tänapäeval on see protsent marginaalne ning korporatsioonide ning seltside olemasolust ei olda isegi kuuldud. Me ei ole pildil. Jah, me oleme osalt vanamoodsad ning konservatiivsed ja see ongi üks meie printsiipe.

Me arvame, et mehe garderoobi peaks kuuluma ka ülikond, mantel, kingad. Mees peab oskama sõlmida lipsusõlme. Mees peab valdama seltskonnatantsu. Mees peab oskama käituda. Mees peab olema isamaaline. Mees peab olema laia silmaringiga ja erialaselt haritud. Loomulikult ei ole meil võimalik mingit ideaalinimest luua, aga neid oskusi ja omadusi soovime me oma liikmetes arendada. Kuid kõige selle kõrvale sageli kulub marjaks ära ka väike õlu, pidu ja muidu lõbus melu. Meie eesmärk on ka oma liikmete vaba aega kvaliteetselt sisustada.

Kuidas korporatsiooniga liituda

Kui Sa oled käinud kohal mõnel meie külalisõhtul või muul avalikul üritusel ning Sul on seejärel loodatavasti ehk tekkinud pisuke huvi meie organisatsiooniga liituda, siis ära kõhkle ühendust võtmast! Info viimine üliõpilaste või teiste potentsiaalsete korporatsiooniga liitujateni on osutunud tänapäeval märkimist väärivalt raskeks ülesandeks — infomüra on niivõrd palju, et raske on selles kuidagi esile kerkida ning huvilisi ligi meelitada. Seda enam, et korporatsioonid ei korralda üldjuhul mingeid väljapoole suunatud üritusi, vaid pigem ainult iseenda liikmetele. Sestap on iga ainumaski liituda soovija meile väga oodatud ja teretulnud ning alati on hea, kui ka mõni sõber on veel seltsiks kaasa võtta. Liitumine koos oma sõpradega on hea mõte — seda on kinnitanud ka senine praktika. Teisalt aga on samavõrd hea mõte liituda korporatsiooniga, kui näiteks oled just Tallinna saabunud ning ei tunne siin veel kedagi &msdash; hetkega saad endale hulga uusi tuttavaid ja tõenäoliselt pikemas perspektiivis ka sõpru.

Kui Sa oled otsustanud meiega liituda, siis selleks pead tulema kohale ja kirjutama avalduse. Kui korporatsiooni eestseisus on avalduse läbi vaadanud ning kinnitanud, siis sellest hetkest oled sa Leola rebane, võib öelda ka — liikmekandidaat. Oled nüüd täieõiguslik Eesti akadeemiliste organisatsioonide kogukonna liige.

Mis saab edasi

Rebane tuleb olla minimaalselt kahe semestri vältel — erilist aktiivsust üles näidates on võimalik sügisel astuda rebaseks ning juba kevadel saada täisõiguslikuks liikmeks, või vastupidi. Praktikas üldjuhul rebaseaeg alla aasta ei kesta, sageli isegi rohkem. See sõltub aga ennekõike igaühest endast, kui kaua ta soovib rebane olla, ja mitte kellegi teise suvast. Korporatsiooni huvi on saada endale aktiivseid tegevliikmeid, ning et rebaseaeg seega pigem võimalikult vähe aega kestaks.

Rebaseaeg on ennekõike selleks, et saaksid end kurssi viia meil Leolas, aga ka akadeemilisel maastikul üldisemalt toimuvaga. Pead saama tuttavaks teiste Leola liikmetega ning tegema endale selgeks meie tavad ja kombed. Lisaks tuleb pisut tutvust teha ka teiste akadeemiliste organisatsioonidega ja nende tavadega. Rebaseajal on kindlasti vajalik korporatsiooni tegevuses osalemisele pühendada üsna palju aega, sellega tuleb paraku arvestada ning see kahjuks saab sageli ka komistuskiviks. Ühtlasi on rebaseaeg ka see periood, mil peaksid selgusele jõudma, kas korporatsioon on ikka sinu jaoks, või siiski pigem mitte.

Ülaltoodu on klassikaline korporatsioonide laul eestikeelse pealkirjaga “Oo burši hiilgus endine”. Seda laulu lauldakse küll pigem harva ning erilisematel puhkudel. Sõltuvalt korporatsioonist seda laulu rebased või mõnes isegi nooremad värvikandjad kaasa ei laula. Aga vaesed sakslased ise kahjuks tänapäeval hullumeelsete vasakäärmuslaste tõttu värvitekliga naljalt avalikult ringi liikuda ei saa...
Kaader filmist Der Untertan (1951). Arvatavasti üpris lõbus stseen vaadata kõikidele korporantide jaoks. Astu liikmeks ja tundub ka sulle lõbus.